Cele marketingu promocyjnego z wykorzystaniem produktów promocyjnych

Generowanie leadów sprzedażowych, wzmacnianie istniejących usług, wprowadzanie nowych produktów czy dziękowanie klientom za ich patronat – to tylko kilka powodów, dla których stosuje się marketing promocyjny. Kolejnym celem jest motywowanie pracowników wewnętrznych i handlowców.

visit https://reklama-w-autobusach.waw.pl

Możesz osiągnąć te cele, po prostu dostarczając produkty promocyjne swoim pracownikom i klientom w kreatywny sposób. W rzeczywistości można to w szczególności zastosować do budowania świadomości, budowania lojalności klientów, poprawy wydajności pracowników, zwiększenia odpowiedzi na bezpośrednie wiadomości e-mail, budowania ruchu na pokazach i zwiększania ekspozycji reklamowej.

Stwórz świadomość:
Marketing promocyjny jest bardzo potężny, jeśli chcesz stworzyć świadomość produktu wśród wybranych odbiorców. W badaniach społeczności uniwersyteckiej odkryli, że dystrybucja produktów może być skuteczniejsza niż reklama w gazecie.

Buduj lojalność klientów:
Lojalność klientów oznacza powtarzanie zamówień. Z badań wynika, że przy tego typu kampaniach ponownie zamawia 12,9% klientów (w porównaniu do braku promocji), a częstotliwość wzrasta aż o 16,2%.

Popraw wydajność pracowników:
Badania Baylor University wykazały, że okresowe rozdawanie upominków pracownikom przewyższyło wyniki tych, którym nie wręczano upominków (nawet o 50%). Badanie to przeprowadzono w placówkach handlowych przez okres jednego miesiąca.

Zwiększ bezpośrednią odpowiedź pocztową:
Zazwyczaj bezpośrednie odpowiedzi pocztowe zwracają tylko 2% wszystkich wysłanych wiadomości e-mail. Dzieje się tak, ponieważ większość odbiorców wyrzuca niechcianą pocztę bez jej otwierania. Jeśli jednak zostanie uwzględniony, niektóre badania mówią, że wskaźniki odpowiedzi wzrastają nawet o 75%.

Zbuduj ruch pokazowy:
Wystawa z prezentami z zaproszeniami przed pokazem generuje trzy razy większy ruch niż wystawa bez nich. Poza tym preferencje dotyczące Twoich produktów wzrosną, gdy rozdasz produkty promocyjne. Statystyki pokazują, że ekspozycja produktów powoduje wzrost preferencji o 70% w porównaniu z tymi, którzy nie korzystają z upominków.

Rozwiń ekspozycję reklamową:
Odbiorcy upominków zawsze pamiętają nazwę reklamodawcy. W rzeczywistości badania przeprowadzone przez Schreiber and Associates wykazały, że 39% (lub 4 na 10) osób, które otrzymały prezenty, było w stanie przypomnieć sobie nazwę reklamodawcy nawet 6 miesięcy po otrzymaniu prezentu.

Będzie to naprawdę pomocne w Twojej firmie. Pamiętaj, że kiedy ludzie Cię zapamiętają, nazwa Twojej firmy będzie pierwszą rzeczą, która przyjdzie im do głowy, jeśli będą potrzebować produktu lub usługi.